18. ledna 2021

Právě vyšel Zpravodaj s číslem pět. Je o našich báječných ženách – dobrovolnicích. Co jim práce ve volném čase přináší, co je v HoStu motivuje i jaký by chtěly rok 2021. Nechybí video naší sehrané dvojky Lenky a Petry z brněnské pobočky. Od února přistane zajímavé a inspirativní povídání do vašich schránek vždy první úterý v měsíci.

Rádi byste s námi zůstali v kontaktu a náš Zpravodaj ještě neodebíráte? Lehká pomoc, stačí napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my vás s potěšením zařadíme do adresáře.

piktogram pobočky 550

4. ledna 2021

Měsíc co měsíc pro vás připravujeme Zpravodaj HoStu, kde si přečtete co nového u nás, co se podařilo i co trápí nás a naše klienty. V každém z čísel najdete i inspirativní rozhovor s naší spolupracovnicí.

Od února letošního roku začíná Zpravodaj vycházet pravidelně první úterý v měsíci.

Pro inspiraci si pročtěte naše starší čísla:

Zpravodaj číslo 4 – sváteční povídání ředitelky HoStu Alžběty Candia o dědečkovi, profesorovi Matějčkovi

Zpravodaj číslo 3 – o psychoterapii s Hankou Kožíškovou, terénní práci v Hradci Králové a jak si hrát, když (zdánlivě) není s čím

Zpravodaj číslo 2 – ostravská pobočka, nezdolná dobrovolnice Dáša Zelená a pět základních psychologických potřeb dítěte

Zpravodaj číslo 1 – dny otevřených dveří v naší pražské centrále v Šalounově vile, portrét dobrovolnice Ilonky Dohnalové a ohlédnutí za Dobrovíkendem

Rádi byste dostávali Zpravodaj přímo do svojí emailové schránky? Stačí napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my vás rádi přidáme do našeho adresáře.

Šťastné vykročení do nového roku 2021!

4. prosince 2020

Mikulášská sbírka se opravdu vydařila. Lidé po celý den přinášeli k nám na pobočky prášky na praní a dětské pleny a kojeneckou výživu a čističe všeho druhu a ……….. zkrátka bylo toho spoustu, jak vidíte na fotografiích.

Máme velkou radost a naši sociálně slabí klienti budou mít ještě větší. Děkujeme za tak velkou vlnu solidarity. Jsme rádi, že jste s námi!

1. prosince 2020

Dnes je světový den štědrosti a dobrých skutků.

Proč vlastně lidé darují druhým? Podle článku nadace Via jsou důvody různé. Darování, dle vědeckých poznatků, přináší lepší náladu, dělá lidi šťastnější a zdravější. Darování podporuje tvorbu společenských vazeb, důvěru a spolupráci ve společnosti. A co víc – darování je nakažlivé. Z jedné studie vyplývá, že každý, kdo udělá něco velkorysého, může ovlivnit desítky až stovky lidí.

A jaké jsou vaše důvody? Ať už chcete vyplavit hormon štěstí dopamin nebo vám zkrátka není lhostejný osud ohrožených dětí, přidejte se k naší Mikulášské sbírce. Pro sociálně slabé rodiny s předškolními dětmi vybíráme drogistické potřeby a dětskou výživu. Inspirativní seznam naleznete zde.

Rádi vás uvidíme ve čtvrtek 3. prosince od 10:00 do 18:00 hodin na pobočkách v Hradci, Brně a Praze. Kontakty na naše dobré víly, které na vás budou čekat:

Praha - Kateřina Vápenková (776 800 556)

Brno - Lenka Ráčková (777 801 405)

Hradec Králové - Hanka Vojtíšková (777 801 422)

Nechce se vám do obchodu? Nakupte z pohodlí vašeho domova online. Nesnášíte nakupování? Přispějte během minutky tady. Za naše klienty ze srdce děkujeme.

23. října 2020

maminka dite 800

Tato doba není snadná a dopadá zejména na nejzranitelnější část naší populace - opuštěné seniory, matky samoživitelky, lidi v chudobě, ohrožené děti. Host pomáhá, seč mu síly stačí. Naši pracovníci jsou v osobním i telefonickém kontaktu s klienty, podporují je do nejvyšší možné míry, nabízejí pomoc, radu, ulehčení situace, zprostředkovávají pomoc. Psychologická terapie, tak blahodárná pro celkovou úzdravu, musela být převedena do online prostředí. Ne všem tato forma vyhovuje, osobní kontakt je důležitý. Uvědomme si, že ne každý klient, zvláště dítě bez sociálního zázemí, má potřebné technické vybavení. Dlouhodobým problémem našich klientů je a  byla sociální izolace, tu se snažíme všemi možnými způsoby překlenout.

Rádi byste pomohli ohroženým dětem a jejich rodinám? Můžete tak učinit zde a mi Vám za všechny naše klienty velmi děkujeme.

Držme se a pomáhejme si navzájem!