Rodina hrou

Metoda práce s rodinou pomocí hry


Metoda „Rodina hrou“ je interaktivní metoda zaměřená na rozvoj vztahu mezi rodičem a dítětem. Rodičovská zkušenost našich klientů je silně ovlivněna vlastními zážitky z dětství. Mnozí z nich jsou traumatizováni trvale, což obnáší blokovanou schopnost uvolnit se, prožívat život “naplno”, napojit se na vlastní dítě, vybudovat si blízké, bezpečné vztahy. Vytvořili jsme proto metodu práce s rodinou „Rodina hrou“, která je postavená na intuitivním, nedirektivním provázení rodiče a dítěte společnou hrou. Školený pracovník rodiče pro hru a trávení času s dítětem motivuje, aktivuje, provází, ukazuje, vysvětluje atd., dle specifické metodiky. Naším cílem je, aby rodič i dítě měli ze hry radost, aby jim přinášela potěšení a měli hezký společný zážitek, a aby se dařilo odbourat bloky a podpořit vzájemné rodinné interakce a vztahy. Hra se odehrává přímo v přirozeném prostředí rodiny – tam, kde je rodina aktuálně doma. Hra je intimní součástí komunikace rodiny. Podmínkou pro užití metody je proto navázání důvěrného kontaktu s rodinou. Pracovník musí rodinu dostatečně a dlouhodoběji znát, být s ní v přátelském kontaktu. Během hry pozorujeme rodiče a dítě. Podle předem stanovených kritérií sledujeme především vzájemné vztahování, pocity, interakce. Na základě pozorování rozvíjíme dovednosti rodiny při hře, motivujeme rodiče pro hru s dítětem (věnování mu pozornosti). Snažíme se rodiče nenásilně zapojit. Metoda je dostatečně praktická, nízkoprahová a efektivní, může ji používat i školený laik, jako např. dobrovolníci HoStu. Hra podporuje vztahy v rodině, tím i soudržnost a pomáhá pochopit potřeby dítěte.  Využíváme speciální herní pomůcky – herní deku a typizované postavy.

Služba pro rodiny s dětmi do 6 let.

Metodou pracujeme ve všech pobočkách HoStu.

 

Otevíráme nové kurzy práce touto metodou pro odbornou veřejnost.

Termín kurzu 5. – 6. 11. 2020

 

Celková cena kurzu činí 19 800 Kč.

Z toho 2800 Kč / osoba

17 000 Kč – herní deka

Zakoupení deky je podmínkou absolvování kurzu. Herní deku mohou využít až 4 osoby. Je tedy možné přihlásit až 4 pracovníky a zakoupit pouze 1 herní deku!

Při přihlášení dvou a více pracovníků (maximálně 4) sleva 2000 Kč / osoba a 16 000 Kč / 1 herní deka.

Kurz lze platit ve 2 splátkách (případně dle dohody). První splátka je splatná 2 měsíce před konáním kurzu, druhá splátka 3 týdny před konáním kurzu. Při zrušení účasti v kurzu 1 měsíc předem vracíme 100% částky, při zrušení 3 týdny předem 50% z částky, při zrušení účasti v termínu kratším, než 3 týdny před realizací kurzu, kurzovné nevracíme.

Bližší informace zašleme v dostatečném předstihu před konáním kurzu.

 

Pokud máte dotaz ke kurzu, pište na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihlašování bude teprve v nejbližší době spuštěno přes webovou přihlášku, sledujte nás na FB, kde vás budeme aktuálně informovat.